רבקה לוי

(1888-1943)
Date of death : 1943Place of death :

Short Biography

Children (Son) סלבטור (יהושוע) לוי
Camps אושוויץ

Born רודוסLived

סיפור חיים

מדובר בסבא שלי מצד האבא שנפטר כבר לפני עשור ואת המידע על האנשים אספתי מסבתי ומאחותו של סבי שלא היה להן כל מידע על שמות הילדים או האנשים שאיתם התחתנו. אחותו של סבי סיפרה לי שאימה לא סיפרה לה דברים על משפחתה ולא דיברה אתה הרבה על הנושא ולכן זה המידע הרב ביותר שיכולתי להשיג בנידון. תמונות אין לי משום שכל התמונות נאבדו במשך הזמן ואף אחד אינו יודע איפה הם משום שאימו של סבי נפטרה כבר לפני 35 שנים ורק היא ידעה איפה הם.

האם רבקה לוי: נולדה ברודוס בערך ב1888 אמא ל-7 ילדים.בעלה נהרג לפני המלחמה מנפילה מסוס.לגידול ילדיה ולמחייתה היא עבדה בעשיית מתוקים לארועים ותחרה.נשלחה לאושוויץ לאחר הפלישה הנאצית לרודוס ב1943 ונספתה בערך באותה השנה במשרפות.

הבן סלבטור: נולד ברודוס בערך ב1915 נשוי לא ידוע מספר הילדים. למחייתו עבד כספר גברים ובין לקוחותיו היו הרבה חיילים נאצים. החיילים שידעו על יהדותו חיבבו אותו והמליצו לו לקחת את משפחתו ולעזוב את רודוס אך הוא האמין שמהסיבה שהחיילים התידדו איתו הם לא יקחו אותו למחנות ההשמדה.

הוא טעה ובטרנספורט ב1943 הוא נלקח לאושוויץ, לא ידוע אם אשתו נלקחה למחנה עבודה או להשמדה.

הבת ג'וליה: ג'ולייה נולדה ברודוס בערך ב1922 רווקה. כאשר לקחו את היהודים למחנות ושמיינו מי כשיר לעבודה ומי להשמדה, הנאצים החליטו שהיא לא כשירה לעבודה ונשלחה למשרפות באושוויץ אותו הגורל של אחיה ואימה.

4 אחיות אחרות ויקטוריה, רוזה, לאה, ופליסי נשלחו לאושוויץ, שרדו את המלחמה ניצלו ע"י חיילים איטלקים התחתנו איתם ועברו לגור באיטליה.

סבתא רבא שלי אסתר הכירה לפני המלחמה את סבא רבא שלי דוד ועברה לגור בלבנון וכך ניצלה מגורל דומה של משפחתה.


יוצר הזיכרון

גל זלכה

קשר לדף הזיכרון מתנדב/ת

קהילות

מחנות

משפחה ומכרים

1 משפחה ומכרים
גל זלכה
גל זלכה