ליאופולד פיילבוגן

(1909-1967)
Date of death : 1967Place of death : רמת גן

Short Biography


Born Lived

סיפור חיים

פרויקט הנצחה- דן בן זאב

אורי (ליאופולד) פיילבוגן (סבא מצד אבא)-סיפור הישרדות משפחתי

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/90/Hannover_in_H.svg/240px-Hannover_in_H.svg.pngנולד למשפחה בת 7 אחים, 6 בנים ו2 בנות. אחותו הצעירה ביותר, רבקה, נפטרה כשהייתה בת 7 חודשים עקב מחלה. בתחילה, גרה המשפחה בלאנצט שבשטחי אוסטרו-הונגריה דאז, וב-1909 היגרה לגרמניה, האנובר.

ב1933 אמר אורי(אבא של אבא שלי) להוריו שהוא נוסע למחנה צופים מכיוון שידע כי לא יסכימו לו לעלות לישראל לבדו. לאחר 5 חודשים הם קיבלו ממנו מכתב שבו מסר להם כי בעצם עלה עם חבר לישראל.

כמו כל היהודים בגרמניה, שאר המשפחה לא האמינה כי השכנים שלהם מסוגלים לבגוד בהם וכי לא יקרה שום דבר, אורי הוא היחיד שראה את הנולד ובחר לעלות לארץ ישראל בגיל צעיר. כשהגיע לארץ החליט לשנות את שמו הפרטי מליאופולד לאורי ואת שם המשפחה מפיילבוגן לבן זאב (על שם אביו וולף). ב1935 הצטרפה אליו אחותו פאולה בישראל. בגרמניה נותרו כעת 6 מבני המשפחה.

http://www.history.ucsb.edu/faculty/marcuse/classes/133b/07Projects/pix/JewishEmigrationFromGermany1933_38.gifב-1938,עם עליית הנאצים לשלטון, נכפה על המשפחה לחזור בחזרה למקום הולדתם, שלאחר הסכמי ורסאי הפך לחלק משטח פולין. מתוך המשפחה בעלת 6 הנפשות שנשארה בגרמניה, שני ההורים ואחד האחים היגרו לישראל. מתוך שלושת האחים שנשארו בגרמניה, 2 שרדו והיגרו לבריטניה ואחד נספה. 2 האחים שנותרו בחיים לאחר השואה היגרו למערב אירופה לאחר מלחמת העולם ה2. 

יוצר הזיכרון

דן בן זאב

קשר לדף הזיכרון Grandfather

משפחה ומכרים

1 משפחה ומכרים
דן בן זאב
דן בן זאב