יוסף אלאלוף

(1923-1938)
Date of death : 1938Place of death :

Short Biography


Born סלוניקיLived סלוניקי

סיפור חיים

בחרתי להנציח את יוסף אלאלוף , שהינו קרוב משפחה שלי מצד אבי.

יוסף , הינו אח של סבא רבא שלי , נתן אלאלוף. לסבא רבא שלי היו שישה אחים: אחיו, יעקב אלאלוף, נשא לאשה את טובה עמיאל ונולדו להם שלושה ילדים : אליהו , נתן (סבא רבא שלי), וגדליה.

טובה , סבתא של סבי, נפטרה בגיל צעיר ממחלת הטיפוס כשסבא רבא שלי היה בן שלוש. אביו,יעקב, נשא לאשה את אחותה הצעירה,  ג'נינה, ונולדו להם ארבעה בנים : מימי (מאיר) , משה , סולון (שלמה) , ויוסף, הידוע בכינוי פפו . פפו היה האח הצעיר והוא נרצח על ידי הגרמנים בהיותו בן חמש עשרה בלבד . הוא אהב מאוד לבלות ב"צופים היהודים" בסלוניקי ונהג לקחת איתו את סבי , ג'קי אלאלוף.          

 כשפרצה המלחמה  היה סולון (אחיו של פפו) קצין בצבא היווני והוא שירת באלבניה נגד האיטלקים . לאחר ששוחרר מהצבא  חזר לסאלוניקי והצטרף לפרטיזנים , מאנשי המלך . חייהם במחתרת לא היו קלים  הם נאלצו לנדוד מדי יום ביומו בהרי יוון ולהסתתר בכפרים מפני הגרמנים . יחד איתו שירתו גם אנגלים  וסולון היה יד ימינו של מפקד הפרטיזנים האנגלי . סולון ניסה לחלץ את פפו מידי הגרמנים בסלוניקי . הוא הצליח לשגר שליחים מחבריו הפרטיזנים שיחלצו אותם,  אך משה ופפו חששו להיענות להזמנתו  ובסוף  נספו מידי הגרמנים . הגרמנים נתנו הוראה לכל היהודים להתרכז בכיכר המרכזית של העיר בסלוניקי ומשם לקחו אותם למחנה בפולין .

יוצר הזיכרון

דנה אלאלוף

קשר לדף הזיכרון Grandfather

משפחה ומכרים

1 משפחה ומכרים
דנה אלאלוף
דנה אלאלוף